Baumüller BUS20-80/135-31-333 Servo Drive Unit
  • Brand: Baumüller
  • Model: BUS20-80/135-31-333
  • Condition: New & Original
  • Availability: In Stock
  • Delivery Time: Within 3 days after payment
  • Warranty: 12 months
  • Input Voltage: 310 VDC
Categories: Tags: SKU: BUS20-80/135-31-333
Lily
Need help?
Email: sales@fyplc.cn
Tel/WhatsApp: +86 153 5945 8915
Description
Core Specifications
  • Brand: Baumüller
  • Model: BUS20-80/135-31-333
  • Condition: New & Original
  • Availability: In Stock
  • Warranty: 12 months
  • Input Voltage: 310 VDC
  • Output: 80A, 3-phase, 0–200 VAC, 0–300 Hz
  • Power Rating: Up to 15 kW
  • Working Temperature: 0°C to 50°C